W 37. rocznicę śmierci kard. Wyszyńskiego


Wczoraj, 28 maja 2018 roku w kościele seminaryjnym odbył się koncert z okazji 37 rocznicy śmierci Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Zaprezentowane zostały utwory dwóch znakomitych współczesnych kompozytorów pod dyrekcją ks. Piotra Markisza.

Koncert rozpoczął się o godzinie 20:00. Wśród gości honorowych znalazł się kardynał Kazimierz Nycz oraz biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Michał Janocha.

Zaprezentowana została Missa Solemnis Stanisława Moryty oraz Msza o Najświętszej Maryi Pannie Matce Kościoła Jana Fotka (wykonana po raz pierwszy w ramach festiwalu „Sacrosong” w 1974 roku w katedrze warszawskiej).

Jednym z głównych wykonawców koncertu, obok znakomitych instrumentalistów, był chór UKSW, który zechciał w ten sposób wraz z całą uczelnią oddać cześć Patronowi Uniwersytetu, kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, Prymasowi Tysiąclecia, w szczególnym momencie toczącego się procesu beatyfikacyjnego, jakim jest ogłoszenie heroiczności jego cnót i przyznanie tytułu Czcigodny Sługa Boży.

Organizatorem koncertu było Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie, współorganizatorem Samorząd Województwa Mazowieckiego. Koncert został dofinansowany także z funduszu promocyjnego STOART.