Augustyn (2017)

Tradycyjnie, klerycy III roku WMSD w Warszawie na przełomie roku wystawiają sztukę teatralną.  W tym roku chcemy przedstawić uwspółcześnioną historię jednego z największych świętych, Augustyna z Hippony. Inspiracją i źródłem informacji o nim są napisane przez świętego, po części autobiograficzne, Wyznania.

Głównym bohaterem jest Marek, około trzydziestoletni pracownik dużej firmy reklamowej. Marek jest młodym, utalentowanym marketingowcem. Ma też swoją pasję, którą jest muzyka. Mimo sukcesów zawodowych, zaczyna odczuwać w swoim życiu pustkę. Wraz z rozwojem akcji, widzimy jak dzięki napotkanym ludziom i przeżytym wydarzeniom zachodzą w nim zmiany prowadzące go do Boga. Ważną rolę w jego przemianie odgrywa matka.

„Augustyn” pokazuje widzowi kondycję człowieka pracującego w korporacji i zwraca szczególną uwagę na problem samotności w dużym mieście oraz przestrzega przed chęcią budowania kariery zawodowej z pominięciem dbania o własne wnętrze i wiarę. Pocieszającą konkluzją sztuki jest ukazanie, że również w takich warunkach możliwe jest nawrócenie i budowanie relacji z Bogiem.

Istotnym elementem przedstawienia jest aspekt muzyczny. Hobby głównego bohatera jest muzyka, dlatego dużą i ważną cześć sztuki stanowią skomponowane, napisane i wykonane przez kleryków utwory muzyczne.

Reżyserem sztuki jest Krzysztof Kwiatkowski