Promocja lektorska jest zwieńczeniem całorocznego kursu

Promocja lektorska jest zwieńczeniem całorocznego kursu

Najbliższe spotkanie kursu lektorskiego odbędzie się 12. października 2014, godz. 15:00.

Rekolekcje wakacyjne (21- 29.08) w: Zatwarnica

Trzy miejsca zbiórki:

Grodzisk Mazowiecki, przed kościołem św. Anny – widzimy się o 6:30. Odjazd autokaru 7:00.

Warszawa, pl. Grzybowski przed kościołem Wszystkich Świętych – na miejscu o godz. 7:00. Odjazd o 7:30.

Grójec – przed kościołem św. Mikołaja jesteśmy już o 7:15. Odjeżdżamy analogicznie ;) pół godziny później – o 7:45.

Serdeczna prośba z nutą bezwzględności w tle: punktualne przybycie na miejsce zbiórki pozwoli na sprawne zapakowanie autobusów, kontrolę biurokracji itp. Zalecane (=obowiązkowo!) należy zabrać: Pismo święte, różaniec, a także buty do wyjścia w góry, płaszcz przeciwdeszczowy i… może małe co nieco dla niedźwiedzia?

Kurs lektorski (istniejący od 1969 r.) przygotowuje do podjęcia posługi lektora w Archidiecezji Warszawskiej. Funkcją własną lektora jest głoszenie Słowa Bożego w czasie liturgii. Zaproszony jest także do dzielenia się Chrystusem z tymi, którzy Go jeszcze nie znają. Kurs przeznaczony jest dla uczniów ostatnich klas gimnazjum i licealistów. Odbywa się zazwyczaj dwa razy w miesiącu (w niedziele) w gmachu Seminarium, przy Krakowskim Przedmieściu, jest w całości bezpłatny.

Cele Kursu

  • Pogłębienie więzi z Chrystusem,
  • Ożywienie życia sakramentalnego i modlitewnego,
  • Pomoc w odkryciu piękna naszej wiary, szczególnie w liturgii i Biblii,
  • Właściwa umiejętność głoszenia Słowa Bożego.

Przebieg kursu

Kurs lektorski to zajęcia z fonetyki, liturgiki i biblistyki. Zajęcia z fonetyki nieprzerwanie prowadzi ks. Wiesław Kądziela. Odbywają się w kościele seminaryjnym. Pomagają w wypracowaniu umiejętności poprawnego i rozumnego czytania lekcji mszalnych.

Celem zajęć z liturgiki jest zafascynowanie liturgią, jako spotkaniem z żywym Panem, wyjaśnienie roli liturgii, jako źródła i szczytu działalności Kościoła i różnych duchowości, pokazanie, jak ważne jest czynne uczestnictwo we Mszy świętej a także omówienie struktury Mszy św., znaków i czynności liturgicznych.

Celem zajęć z biblistyki z kolei jest głębsze rozumienie sensu czytanego Słowa, poznanie postaci i wydarzeń biblijnych, poznanie realiów życia Izraela i pierwotnego Kościoła.

Materiały do pobrania

Facebook

facebookfan

Kontakt mailowy

Twoją wiadomość otrzyma klerycki Moderator Kursu

* indicates required field