Narodowe Święto Niepodległości


11 listopada w Polsce przeżywaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Obchodzone jest ono corocznie dla upamiętnienia przez Polskę odzyskania niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795-1918). W wielu miastach odbywały się okolicznościowe koncerty, spotkania, marsze, które miały przypominać trudną historię i wytrwałą drogę do odzyskania wolności.

Również klerycy warszawskiego seminarium świętują ten dzień poprzez Wieczornicę Patriotyczną – spotkanie w gronie wychowawców i kleryków na wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych oraz wspominaniu bohaterów naszej Ojczyzny.

Tradycyjnie przygotowuje ją kurs II. W tym roku zostały przedstawione sylwetki najbardziej znanych ludzi, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości naszego kraju. Między prezentacjami wszyscy obecni włączali się w śpiew pieśni patriotycznych.

Na koniec ks. rektor Wojciech Bartkowicz podziękował za przygotowane spotkanie oraz pobłogosławił wszystkich jego uczestników. Każdy z kleryków mógł przy wychodzeniu z sali wylosować cytat patriotyczny znanych działaczy niepodległościowych.