Uroczystość Objawienia Pańskiego


Już po raz 10 ulicami Warszawy przeszedł Orszak Trzech Króli. Poprzedziła go uroczysta Msza Święta sprawowana w archikatedrze św. Jana Chrzciciela pod przewodnictwem kard. Nycza. Wieczorem w seminarium cała wspólnota kleryków wraz z profesorami zgromadziła się na wspólnym kolędowaniu.

Uroczystość Objawienia Pańskiego to jedno z najstarszych świąt w Kościele. Tego dnia wspominamy przybycie Mędrców ze Wschodu do Dzieciątka Jezus. To wydarzenie objawienia się Boga całemu światu. Bóg jest dla wszystkich – tak brzmiało hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli. w którym uczestniczyli także klerycy warszawskiego seminarium.

Orszak został poprzedzony uroczystą Mszą Świętą sprawowaną o godzinie 11:00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

Wieczorem tego dnia o godzinie 17:30 w kościele seminaryjnym odbyły się nieszpory pod przewodnictwem kard. Nycza. W słowie skierowanym po czytaniu zauważył, że Kościół tak jak Chrystus musi być dla wszystkich. Zachęcił kleryków, by na etapie przygotowywania się do kapłaństwa uczyli się postawy otwartości na innych.

Po modlitwie w refektarzu seminaryjnym odbyła się uroczysta kolacja wraz ze śpiewem kolęd. Wieczór jak co roku przygotował i poprowadził kurs IV warszawskiego seminarium.