Wygrana po raz drugi


18 listopada na warszawskich Bielanach odbył się Puchar Polski 2017 Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w piłce nożnej halowej. Rozgrywki były jednocześnie walką o VII Puchar Metropolity Warszawskiego. W turnieju udział wzięło 11 drużyn. Zwycięzcą zostało po raz drugi WMSD Warszawa.

Oficjalne otwarcie zawodów odbyło się w piątek 17 listopada w godzinach wieczornych. W budynku seminarium przy Krakowskim Przedmieściu w obecności drużyn z całej Polski odbyło się losowanie grup pucharowych. WMSD Warszawa znalazło się z WŚSD Katowice oraz klerykami mariańskimi z Lublina. Po losowaniu goście mogli zwiedzić seminarium oraz pobliskie okolice miasta.

Następnego dnia o godzinie 11:00 rozpoczęły się rywalizacje sportowe. Po wielkich emocjach i zaciekłej walce w finale znaleźli się gospodarze turnieju oraz  WSD Siedlce. Zwycięzcą okazało się seminarium warszawskie. Ponadto w grze o trzecie miejsce znaleźli się klerycy z Przemyśla, którzy pokonali skład z Drohiczyna.

Wśród najlepszych strzelców znalazł się dk. Bartosz Jankowski, kleryk naszego seminarium. Otrzymał nagrodę z rąk księdza rektora.
Wszystkim drużynom dziękujemy za wspólnie spędzone chwile!

Zachęcamy do obejrzenia wideo-relacji oraz galerii zdjęć z wydarzenia.