Złota siostra


W środę 7 czerwca obchodziliśmy w naszym seminarium wyjątkową uroczystość. Pięćdziesięciolecie swoich ślubów zakonnych obchodziła s. Anna Węcławek CSFFM, franciszkanka rodziny Maryi, która w naszym seminarium odpowiada za refektarz (jadalnię) profesorów.

Ta szczególna okazja stała się dla nas przyczynkiem do udziału we Mszy w intencji siostry, podczas której wraz z nami modliły się pozostałe siostry franciszkanki posługujące w naszym seminarium, a także delegacja sióstr z Domu Prowincjonalnego w Warszawie. Mszy przewodniczył ks. Wojciech Bartkowicz, rektor seminarium. W homilii wyraził swoją radość i dumę ze świadectwa, jakim życie siostry Anny może być dla nas wszystkich. Rzadką i piękną okazją jest świętowanie 50-lecia małżeństwa, a dzisiejszy dzień jest jeszcze bardziej szczególny – podkreślał rektor.

Na zakończenie Mszy również delegacja kleryków złożyła siostrze życzenia, gratulując jej pięknego jubileuszu i życząc kolejnych lat w wiernej służbie Bogu. Po Mszy spotkaliśmy się jeszcze na wspólnym śniadaniu, po którym mogliśmy złożyć życzenia nasze jubilatce.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

Komentarze

komentarzy