Złota siostra


W środę 7 czerwca obchodziliśmy w naszym seminarium wyjątkową uroczystość. Pięćdziesięciolecie swoich ślubów zakonnych obchodziła s. Anna Węcławek CSFFM, franciszkanka rodziny Maryi, która w naszym seminarium odpowiada za refektarz (jadalnię) profesorów.

Ta szczególna okazja stała się dla nas przyczynkiem do udziału we Mszy w intencji siostry, podczas której wraz z nami modliły się pozostałe siostry franciszkanki posługujące w naszym seminarium, a także delegacja sióstr z Domu Prowincjonalnego w Warszawie. Mszy przewodniczył ks. Wojciech Bartkowicz, rektor seminarium. W homilii wyraził swoją radość i dumę ze świadectwa, jakim życie siostry Anny może być dla nas wszystkich. Rzadką i piękną okazją jest świętowanie 50-lecia małżeństwa, a dzisiejszy dzień jest jeszcze bardziej szczególny – podkreślał rektor.

Na zakończenie Mszy również delegacja kleryków złożyła siostrze życzenia, gratulując jej pięknego jubileuszu i życząc kolejnych lat w wiernej służbie Bogu. Po Mszy spotkaliśmy się jeszcze na wspólnym śniadaniu, po którym mogliśmy złożyć życzenia nasze jubilatce.