Zielona trawka 2018


Ostatki w seminarium wiążą się ze szczególnym wydarzeniem. We wtorkowy wieczór odbyła się tzw. zielona trawka, czyli mające wieloletnią tradycję przedstawienie, w którym klerycy V roku z pokaźną dawką humoru ukazują seminaryjną rzeczywistość.

Wszystko zaczęło się pobudką o godzinie 5:30. Alumni V roku – sprawcy całego wydarzenia, bardzo dobrze postarali się o to, by nikt nie zasnął na poranne modlitwy. Każdy z kleryków otrzymał gazetkę “zielonej trawki”, w której w krzywym zwierciadle opisane zostało życie w seminarium.

W porze obiadowej przyszedł czas na zielonotrawkowy Koncert Życzeń, czyli piosenki z dedykacją odtwarzane w trakcie obiadu i kolacji. Każdy mógł złożyć dedykację zarówno dla któregokolwiek ze współbraci, jak również dla kogoś z przełożonych.

Główny punkt programu nastąpił o godzinie 20:00. Klerycy V roku zaprezentowali ponad godzinny występ kabaretowy. Wszystko w obecności kard. Kazimierza Nycza, seminaryjnych przełożonych oraz wielu wykładowców.  Był on żartobliwą prezentacją różnych aspektów kleryckiego losu oraz charakterów księży pracujących w seminarium. W tym roku przedstawienie motywowano na wzór szkoły filmowej.